РусскийУкраїнська

Оцінка трактора, звіт про оцінку трактора, оцінка вартості трактора, класифікація тракторів

Оцінка трактори

При оцінці тракторів основним підходом є порівняльний, але враховуючи різноманітність марок і моделей тракторів, існує безліч коректувань, які необхідно провести для точнішої оцінки трактора.

 

Класифікація тракторів 
Трактор - колісна або гусенична самохідна машина, призначена для виконання різних робіт із застосуванням причіпних, навісних, напівнавісних і стаціонарних машин-знарядь, з якими вона образує машинно-тракторний агрегат (МТА). 


Трактори класифікують по ряду ознак.  По сфері застосування - сільськогосподарські; промишлені; лісопромислові; лісогосподарські.
За призначенням і спеціалізації - наступні типи. 


Сільськогосподарські трактори.

 Загального призначення - енергоємні роботи в сільськогосподарському виробництві (оранка, культивація, посів і ін.), виключаючи обробку пропасних культур і їх прибирання.  Універсальні - роботи загального призначення, а також роботи по обробки і прибиранню просапних культур. 
Універсально-просапні - посів, відхід і прибирання просапних культур, обмежене використання на первинній обробці ґрунту.
Спеціалізовані по видах культур і виробничих умов - бавовнярі, виноградники, буряківницькі, рисівницькі, чаївницькі, тютюнницькі, хмелярські,  садівництва, овочівники, тепличні, тваринницькі, гірські, малогабаритні і мотоблоки.  Самохідні шасі - особливий тип універсально-просапного трактора з передньою рамою для навішування машин і знарядь.

 

Промислові трактори.
Загального призначення - землерийні роботи в агрегаті з бульдозером і розпушувачем. 
Болотохідні - землерийні і меліоративні роботи на фунтах з низькою здатністю, що несе. 
Спеціалізовані по видах робіт і виробничих умов: 
- навантажувачі - вантажні, землерийні і землерийно-транспортні роботи; 
- трубоукладачі - механізація робіт по монтажу і укладанню магістральних трубопроводів;

- підземні - роботи в обмежених умовах гірських розробок (у шахтах, на будівництві тунелів); 
- земноводні і підводні - землерийні роботи на глибіні 6...7 м-кодів в портах, в акваторіях річок, видобуток корисних копалин на континентальному шельфі моря і океанів на глибині до декількох десятків метрів; 
- малогабаритні - малооб'ємні землерийно-очисні роботи в обмежених умовах.

 

Лісопромислові трактори
Трелювальні - заготівка, збір і транспортування лісу в напівзануреному стані. 
Болотохідні - лісозаготівля на грунтах з низькою здатністю, що несе. 
Плаваючі - роботи на лісосплаві в акваторії річок і прибережній зоні. 
Лісогосподарські трактори. Загального призначення - лісовідновлювальні роботи, трелювання деревини при вирубуваннях відходу. 

 

За типом ходової системи - колісні і гусеничні. 
Колісні підрозділяються по "колісній формулі", що відображає загальне число коліс, число провідних коліс і їх розміри. Так, "класичний" чотириколісний трактор з передніми керованими колесами меншого діаметру і задніми ведучими більшого діаметру має колісну формулу 4К2. Тут перша цифра "4" показує загальне число коліс, а друга цифра "2" - число провідних коліс. Якщо при тих же даних і передні колеса ведучі, але меншого діаметру, то трактор має колісну формулу 4К4а, де друга цифра "4" показує, що трактор має чотири ведучих колеса (всі колеса ведучі), а буква "а" - вказує на менший діаметр передніх провідних коліс. Трактори зі всіма чотирма ведучими колеса¬мі одного діаметру мають колісну формулу 4К46, де буква "б" указує на рівність діаметрів передніх і задніх коліс. Зустрічаються трактори з великим числом провідних коліс, особливо серед лісотехнічних і лісогосподарських (6К6, 8К8). Трактор з одним або двома передніми керованими колесами, що зближують, має колісну формулу ЗК2.
Крім того, трактори бувають напівгусеничні і колісно-гусеничні. У першому випадку трактор має два рушії (колісний передній керований і гусеничний задній ведучий), а в другому - вони обидва ведучі, але використовується лише один з рушіїв залежно від умови роботи.
За типом компоновки трактори підрозділяють на трактори традиційної (класичною) і нетрадиційній компоновці.  По номінальному тяговому зусиллю сільськогосподарські і лісогосподарські трактори ділять на десять тягових класів, а промислові і лісопромислові трактори - на вісім. 

Під номінальним тяговим зусиллям сільськогосподарських і лісогосподарських тракторів приймається зусилля, яке вони розвивають на стерні середньої щільності і при нормальній вологості грунту (від 8 до 18%) в зоні максимального значення тягового ККД при експлуатаційній масі, передбаченою технічною характеристикою (для колісних тракторів з баластним вантажем) при граничних значеннях буксування: 18% - для тракторів 4К2 і ЗК2; 16% - для 4К4; і 5% - для гусеничних тракторів.

 

Тягові класи промислових тракторів 
Номінальним тяговим зусиллям промислового трактора вважається найбільше тягове зусилля, яке він може реалізувати на щільному сухому грунті. Оскільки ця величина взаємозв'язана з конструкційною масою трактора, то тяговий клас промислових тракторів інколи визначають по його масі.


Фахівці нашої компанії, кваліфіковані і мають великий досвід в оцінки тракторів, тому якщо Вам потрібна оцінка трактора -  звертайтеся саме до нас.