РусскийУкраїнська

Оцінка технологічних ліній, оцінка виробничих ліній, оцінка лінії, оцінити лінію

Оцінка технологічних ліній


Технологічна лінія — це комплекс устаткування, взаємозв'язаного і працюючого погоджено із заданим ритмом по єдиному технологічному процесу, що забезпечує виготовлення певного вигляду продукції.


При оцінці технологічної лінії оцінювачі часто стикаються з безліччю питань, адже, як правило, йдеться про спеціальне і спеціалізоване устаткування, дослідні і дослідницькі установки, унікальні зразки машин, які виготовлені по індивідуальних замовленнях.

 

Для цих об'єктів неможливо знайти аналоги, що вільно звертаються на ринку або регулярно замовляються виробниками, і тому порівняльний підхід для їх оцінки не здійснимо.


Найчастіше при оцінці технологічних ліній використовується витратний підхід.


Процедура витратного підходу починається з того, що збирається і аналізується інформація про внутрішню будову об'єкту, його структуру і склад основних елементів. Проводиться також ретельний огляд об'єкту.


Витратний підхід при оцінці технологічних ліній ґрунтується на принципі заміщення, згідно з яким передбачається, що ніхто з раціонально мислячих людей не заплатить за даний об'єкт більше тієї суми, яку він може витратити на покупку іншого об'єкту з однаковою корисністю.


При оцінці технологічних ліній вживання витратного підходу полягає в розрахунку витрат на відтворення або заміщення точної копії оцінюваного об'єкту або об'єкту, аналогічного оцінюваному за вирахуванням втрат вартості від всіх видів зносу, знецінення і старіння.