РусскийУкраїнська

Оцінка облігацій, оцінити облігації

Оцінка облігацій


Цінність облігацій є приведеною цінністю обіцяних грошових потоків від облігацій, що дисконтованих по ставці відсотка, відображають ризик дефолта даних грошових потоків. Оскільки грошові потоки від випуску по звичайних облігаціях при їх випуску є фіксованими, то цінність облігації має зворотний зв'язок із ставкою відсотка, потрібною інвесторами по цій облігації.


Процентна ставка, що встановлюється по облігації, визначається як загальним рівнем ставок відсотка, так і премією за дефолт, характерною для економічного агента, що випускає облігації. Загальний рівень процентних ставок містить в собі очікувану інфляцію, оцінювану міру реального доходу і відображає термінову структуру, тому облігації з різними термінами погашення мають різні процентні ставки. З часом премії за дефолт змінюються, головним чином, залежно від стану економіки і переваг інвесторів, пов'язаних з ризиком.


Інколи облігації містять в собі особливі характеристики, які мають бути враховані в оцінці цінних бумаг.  До таких характеристик належать опціони, до яких відносяться:
- що належить тримачу облігацій право перетворити їх на акції (конвертовані облігації);
- що належить емітенту облігацій право дострокового викупу облігації в тому випадку, якщо процентні ставки знижуються (відзивні облігації);
- право тримача облігацій на їх погашення за фіксованою ціною при певних обставинах (облігації з правом продажу).

Властивостями опціонів володіють також інші характеристики облігацій, такі як верхній і нижній рівень процентних ставок. Деякі їх них належать емітенту облігацій, інші покупцеві, але при, цьому всі вони мають бути оцінені.


Для особливих характеристик і визначення цін складних цінних паперів  з фіксованим доходом можна застосовувати моделі оцінки опціонів.


 Якщо Вам потрібна оцінка облігацій BGT consulting Вам із задоволенням допоможе